Co s sebou do MŠ

Co potřebuje dítě do mateřské školy

V ŠATNĚ:

Do vlastního látkového kapsářku, který u nás každé dítko má, bude uloženo:

• pohodlné oblečení pro pobyt ve třídě (hrací kalhoty, tepláky, tričko, sukýnka, legíny apod.)
  • pohodlné oblečení na pobyt venku (ať již na zahradě, na poli nebo v lese), u kterého nebude vadit, když se případně umaže, aktuálně podle ročního období (starší teplákovou soupravu, krátké kalhoty, pokrývka hlavy, sportovní obuv)
  • náhradní oblečení (v samostatném igelitovém sáčku či malé igelitové tašce) pro případ „nehody“ (slipy, kalhotky, ponožky, punčocháče, pláštěnku…)

Do botníčku:

• pevné bačkory (pantofle jsou zcela nevhodné a z bezpečnostního hlediska zakázané) – doporučujeme klasické bačkory
  • Celoročně musí mít dítě v šatně v tašce pláštěnku. Z bezpečnostních důvodů je zakázáno dávat dětem deštník a ponechávat jej v šatnách dětí.
  • celoročně mají děti v botníčku i gumovky
  • na poličku oblečení na cestu domů

DO TŘÍDY:

• dívky i chlapci budou mít zástěrku nebo starší delší tričko na svačinku, pracovní či výtvarné činnosti.

NA SPANÍ:

• pyžamo nebo noční košile – výměna každý týden

HYGIENA:

• kartáček na zuby, zubní pasta
  • sadu papírových kapesníků – celé velké balení, popř. 1x papírovou krabici vytahovacích kapesníčků (1x za 3 měsíce)
  • ruličku toaletního papíru (1x za 2 měsíce)

PRO PITNÝ REŽIM:

• 1x plastový hrníček na pití (podepsaný permanentním fixem, vhodný do myčky)

Všechny věci prosíme čitelně podepsat!!!
MŠ neručí za hračky přinesené z domova (povolen malý plyšák na spaní – jiné hračky nenosit)