Základní škola

V naší základní škole poskytujeme vzdělání žákům od 6 let do 11 let, tedy od 1. – 5. třídy. Naše škola je malotřídního typu. Najdete zde tedy věkově smíšené třídy, což považujeme za velký přínos. Věkově smíšené prostředí vnímáme jako přirozené a myslíme si, že žáky nejlépe připraví na realitu pracovního či jiného kolektivu.

Žáky vyučují zkušení pedagogové s hlavním cílem rozvíjet správné návyky, samostatnost, schopnost sebehodnocení a zároveň podporovat jejich kreativitu. Součástí našeho programu je aktivní zapojení do dění ve vesnici a blízkého okolí.

Využíváme naší školní zahrady a také blízkého okolí k výuce či hrám ve školní družině. U dětí předškolního věku dbáme na hladký přechod do základní školy pomocí společných výletů a dalších aktivit, jako je společné podzimní dlabání dýní, vánoční dílny, masopust, velikonoční tvoření a další.

Věříme, že děti jsou samostatně myslící bytosti, které ve správném prostředí dokážou náležitě rozvíjet svůj potenciál. Prostředí, které jim nabízíme, je podnětné a přizpůsobené jejich věku a požadavkům jejich vývoje v daném věku.