Výuka od 2. 11. 2020

Vážení rodiče,

po zprávách z posledních dnů asi už opravdu nemůžeme věřit tomu, že vláda po prázdninách otevře školy a umožní normální výuku. Od pondělí 2. listopadu proto naše škola přejde na distanční online výuku na základě jednotné platformy. 

Rádi bychom rozjeli výuku přes Microsoft Teams a umožnili Vašem dětem efektivně využívat nástroje Office 356.

Nezbytnou podmínkou je udělení Vašich souhlasů se založením účtů pro Vaše děti. Po zřízení účtů bude společnost Microsoft znát příjmení Vašeho dítěte a jméno školy, kterou aktuálně navštěvuje. Tyto informace jsou totiž obsaženy v emailové adrese, která se na účet váže.

První přihlášení a aktivací účtu provedete Vy. Přihlášením a aktivací vědomě souhlasíte s tím, aby Vaše nezletilé dítě účet využívalo a mělo k němu přístup pro školní použití.

Pokud souhlasíte, přihlaste se do účtu dle návodu na Vaší e-mailové adrese či zde. V návodu naleznete všechny potřebné přihlašovací údaje. Jen připomínám, že přihlašovací jméno je ve formátu jmeno.prijmeni@student.zsskalsko.cz (jméno vašeho dítěte) a první přihlašovací heslo je NoveHeslo1. Po prvním přihlášení si heslo změníte. 

Další informace ještě získáte, včetně rozvrhu hodin. Předpokládáme, že bude probíhat jen výuka hlavních předmětů (ČJ, MAT, ANJ, PRV, Přírodověda, Vlastivěda) ve zkráceném, půlhodinovém formátu. Dále budou děti dostávat zadání pro domácí úkoly, které mohou odesílat rovněž pomocí aplikace Microsoft Teams. 

Řada škol tento formát používá a rodiče i děti si na něj zvykli, věřím proto, že to zvládneme i my. Bohužel nás tento čas nutí k tomu, stále více se přesouvat při práci i studiu do virtuálního prostoru, berme tedy tuto nepříjemnou skutečnost jako výzvu do budoucna. Jakkoliv je to strašlivé. 

Na závěr nabízím několik (aktuálně nejsem schopen říci přesně kolik) notebooků k zapůjčení. Pokud tedy někdo z Vás nemá dostatek výpočetní techniky pro online výuku, můžete mě kontaktovat. 

Mgr. Jaromír Šebek

Příspěvek vytvořen 98

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek